راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای

اجاق گاز صفحه ای شامل مدل های :  اجاق های برقی ، اجاق گازی و یا اجاق روکار یا توکار میباشد .

اجاق های صفحه ای برقی برای تولید انرژی از برق استفاده کرده و اکثرا به دو صورت گرانیتی و استیل میباشند. مصرف انرژی این مدل از اجاق ها A میباشد. اجاق گاز های برقی بسیار کم مصرف هستند.

  • اجاق گاز صفحه ای گازی:

این مدل از اجاق گازها به دلیل ارزانی گاز در ایران طرافداران بیشتری دارد. این مدل اجاق گازها به چند صورت استیل , استیل و شیشه و تمام شیشه وجود دارد.بر حسب سلیقه و نیاز خود میتوانید نواع اجاق گاز خود را انتخاب کنید.

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای

دسته بندی اجاق گاز ها ار نظر جنس

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای

اجاق گاز های صفحه ای استیل:

اجاق گاز های توکار استیل معمولا به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می شوند.اجاق گاز های استیل ساده به دلیل  سهولت در نظافت بیشتر مورد توجه قرار دارد . از محصولات براق کننده  و حوله نرم  برای تمیز کزدن اجاق گاز های استیل استیل میتوان استفاده کرد . اجاق گاز های استیل آجداربه دلیل نظافت سخت تر  و پاک کردن روغن و غذا از روی استیل آجدار کمتر مورد توجه قرار دارند . به مرور زمان به دلیل چرک مردگی در محصولات استیل آجدار رنگ اجاق گاز کدر و تیره می گردد. تنها مزیت اجاق گاز استیل آجدار ضد خش بود آن است.

گاز-آشپزخانه-اخوان-g35-سپاهان ست

اجاق گازهای صفحه ای شیشه ای:

تنوع محصول در این نوع اجاق گاز ها بسیار بالا است. در این گونه محصولات از شیشه های نشکن ضد خش با مقاومت بالا در برابر حرارت استفاده شده است.کیفیت شیشه های گاز های موجود در فروشگاه سپاهان ست به گونه ای است  که امکان  تمیز کردن این محصولات راحت تر است. بهتر است اثرات لک و چربی روی گاز  بلافاصله پس از طبخ غذا به طور مرتب تمیز  شوند.

اجاق گاز شیشه استیل اخوان

اجاق گاز صفحه ای استیل و شیشه

در قسمت وسط این اجاق گازها از شیشه و دورتادور آن از استیل استفاده می‌شود. اجاق گازهای توکار شیشه و استیل ظاهر زیبا و منحصربه‌فردی به آشپزخانه شما می‌بخشند.

اجاق گاز صفحه ای استیل بهتر است یا شیشه ای؟

در ادامه مقاله راهنمای خرید احاق گاز صفحه ای به حواب سوالی میپردازیم که خیلی از مشتریان میپرسند . فروش گازهای شیشه ای نسبت به گازهای استیل به دلیل زیبایی بیشتر بالاتر است. ولی گازهای استیل از لحاظ نظافت کم دردسر تر هستند.این به معنی خوب بودن یا بد بودن هر کدام از مدل ها  نیست .   خرید برند های معتبر و باکیفیت چه شیشه ای یا استیل توصیه می شود.در این صورت مشکلات  استقاده از اجاق گاز های صفحه ای استیل یا شیشه ای بسیار کمتر است.

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای

تعداد شعله‌ها

اجاق‌گازهای صفحه ای معمولاً از تک شعله تا شش شعله موجود هستند. مدل های  اجاق گاز های دو شعله، چهار شعله و پنج شعله در آشپزخانه‌ها رایج ترند. در انتخاب اجاق گاز بر اساس تعداد شعله باید میزان استفاده، حجم پخت‌و‌پز و نوع طبخ غذا در نظرگرفته شود. مصرف‌کنندگان ایرانی بیشتر اجاق‌گازهای چهار‌شعله و پنج‌شعله را ترجیح می‌دهند. اجاق گاز صفحه ای ۵ شعله، به راحتی برطرف کننده نیاز یک خانواده کوچک تا بزرگ در آشپزخانه خواهد بود. برای نصب این اجاق باید برش با اندازه مناسب روی صفحه کابینت ایجاد شود.

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای

شعله پلوپز

در هنگام خرید اجاق گاز صفحه ای محل قرارگیری شعله بزرگ آن از اهمیت بالای برخوردار است. چینش شعله بزرگ اجاق‌گاز در برندها و مدل‌های مختلف، متفاوت  و بر حسب مدل کنار یا وسط گاز قرار میگیرد. اگر در آشپزخانه شما پخت‌و پز زیاد و از هم زمان ظروف و قابلمه‌های بزرگ و کوچک استفاده میکنید. بهتر است شعله بزرگ را در کنار اجاق گاز قرار گیرد. در این صورت فضای اشغال شده توسط ظروف بزرگ، مزاحمتی در کار با دیگر شعله‌ها کمتر است.

از لحاظ ایمنی قرارگیری شعله بزرگ در کنار اجاق‌ گاز باید به فاصله آن با سایر وسایل روی کابینت یا محل قرارگیری گاز توجه شود.

اندازه اجاق گاز صفحه ای 

اجاق‌گازهای توکار معمولاً  ابعاد استانداردی در اندازه عرضی ۵۰، ۶۰، ۷۰، ۸۰ و ۹۰ سانتی متری دارند. با توجه به طراحی قسمت‌های گوناگون، این ابعاد متغیر است.

نکته مهم دیگر انتخاب اجاق گاز، توجه به اندازه هود است که باید  اندازه هود و اجاق گاز شیشه ای شما  با هم متناسب  باشند.

نکات ایمنی در استفاده از اجاق‌گاز صفحه ای

در انتخاب اجاق‌گاز علاوه بر زیبایی و کارایی گاز ,به نکات ایمنی آن نیز توجه کنید. د اجاق‌گازها باید به ترموکوپل و فندک مجهز باشند. استاندارد بودن اجاق‌گازی که خریداری می‌کنید بسیار مهم است. سعی کنید به اعتبار برند انتخابی خود توجه نمایید.

در هنگام خرید توجه داشته باشید محصول خریداری شده از خدمات پس ‌از ‌فروش مطلوبی برخوردار باشد. دقت نمایید پس از خرید اجاق‌گاز خود، نصب و راه‌اندازی اولیه اجاق‌ گاز را به مسئول نصب مجاز همان شرکت واگذار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
×

سوال دارید ؟کلیک کنید

× آنلاین